Vrtání obkladů a dlažeb

Vrtání za sucha

Pro precizní práci a čisté otvory bez otřepů dnes používáme profesionální diamanatové korunky, nejčastěji a v mnoha průměrech pro úhlové brusky (upínání M14).
Diamantové vrtací korunky jsou určeny na obklady a dlažby (a to i tvrdé slinuté). Nabízíme rovněž vrtací korunky do vrtačky, nebo aku šroubováku zakončené v místě upínání šestihranem. Takovou diamantovou korunku můžete aplikovat ve šroubovácích a utahovácích ukončených šestihrannou hex hlavičkou (např. běžný šroubovací bit), v klasické vrtačce, nebo šroubováku se sklíčidlem. Diamantové korunky do vrtačky nadízíme do průměru 20mm.
Máte tedy na výběr mezi upnutím M14 do úhlové brusky, nebo do vrtačky. Od průměru 20mm až po 110mm nabízíme diamantové vrtací korunky do obkladů a dlažeb s upnutím M14 pro úhlové brusky.
Velkou výhodou těchto diamantových vrtacích korunek je, že skvěle fungují i při vrtání za sucha.

Obkladové korunky nabízíme nejraději v profesionálním provedení jako GENT Vacuflex a to jak v široké škále samostatně, tak ve zvýhodněnách sadách. Pro hobby potřeby nabídneme korunky od značek Makita, XT-Line, nebo Wolfcraft.


Jak vrtat diamantovou korunkou

Přesný návod výrobce GENT, jak vrtat diamantovou vrtací korunkou VacuFlex do obkladů a dlažeb najdete na tomto odkazu.

Tip:
Pokud chcete z nějakého důvodu již vyvrtaný otvor zvětšit, jsou k dispozici diamantové frézovací korunky VacuFlex. Dodáváme je v rozměrech 10mm a 20mm.
Tyto diamantové frézovací korunky jsou vhodné nejen pro zvětšování otvorů, ale lze s nimi např tvořit oblouky, nebo nepravidelné tvary ve vzniklém otvoru, nebo na kraji obkladu, nebo dlažby.


Popis diamantové vrtací korunky Gent VacuFlex

Diamantová korunka Gent VacuFlex se skládá z pracovní části dlouhé 35mm (v extrémním případě lze tedy vrtat až takto hluboko) na jejížmž konci je diamantový segment připevněný pájením ve vakuu. Tato technologie je lepší pro životnost korunky oproti konvenčním korunkám s galvanicky nanaseným diamantovým prachem. Především však tato technologie umožňuje vrtání za sucha s dlouhou životností korunky.

U menších průměru je otvor uvnitř vrtací korunky Gent naplněn voskem pro lepší chlazení (průměry 6mm-18mm). Větší průměry stačí chladit vzduchem.


Speciiální vrtačka na diamantové korunky

Vynikajícím strojem pro práce spojené s vrtáním obkladů, dlažeb a kamenných desek do průměru 68mm, je vrtačka do dlažby Eibenstock EFB 68.

Tento precizní pomocník z němcké továrny na profesionálníé nářadí Eibenstock díky řadě vychytávek velmi usnadňuje práce s vrtacími korunkami. Kryt má samozřejmě vývod pro externí odsávání a příložná část krytu je z pružného materiálu, vrtačka EFB 68 tedy umožňuje tvořit při vrtání tolik doporučovaný kónický pohyb. Nechybí LED osvětlení pro přesné zaměření, dostatečná výkonové rezerva ani regulace otáček.Mokré vrtání s Carat ET Master v aku vrtačce

Zančka Carat nabízí sofistikovaný systém pro mokré vrtání obkladů a dlažeb ET Master s korunkami v rozahu 6mm-81mm a užitné délce 60mm. Diamantové vrtací korunky Carat ET Master jsou osazeny vnějším závitem G 1/2", takže pasují do drtivé většiny jádrových vrtaček. S pomocí redukce lze korunky aplikovat i na běžnou akumulátorovou vrtačku a vrtat za mokra díky vstupu v redukci pro přívod vody.
Celé to funguje tak, že korunky Carat ET Master i část redukce jsou duté a po dobu vrtání jimi proudí vodi pro vynikající chlazení.

Jako startovní sadu naízíme Carat Diamond Drill Set s nejtypičtějšími korunkami, redukcí se vstupem pro přívod externího chlazení a středící pomůckou.
Na odkazu se rovněž můžete podívat na video jak to funguje v praxi.